Pielgrzymka samolotowa

UWAGA! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 17 września o godz. 19.00 w domu katechetycznym  obok kościoła (I pietro)

Są jeszcze wolne dwa miejsca. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

1 dzień: 08.10. WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Odlot samolotu z Warszawy o godz. 14:50 do Lizbony. Planowy przylot godz. 17:55. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, nocleg ( dla chętnych w miarę możliwości czasowych udział w wieczornej procesji ze świecami). 

 

2 dzień: 09.10. FATIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i Łucji. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja.. Nocleg.

 

 3 dzień: 10.10 . FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – FATIMA
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

 

4 dzień: 11.10. COIMBRA- SANTIAGO DE COMPOSTELLA
Wczesne śniadanie. Przejazd do COIMBRY – zwiedzanie dawnej stolicy Portugalii – Stara Katedra, Nowego Klasztoru św. Klary oraz kaplicy w Klasztorze ss. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 dzień: 12.10. SANTIAGO DE COMPOSTELLA- PORTO-FATIMA
Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki św. Jakuba. Przejazd do PORTO – malowniczego miasta portowego, będącego symbolem czasów wiktoriańskich, kojarzącego się najczęściej z winem. Krótki spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

 

6 dzień: 13.10. FATIMA

Śniadanie. UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH związanych z Rocznicą Objawień. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień: 14.10 FATIMA – LIZBONA
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie LIZBONY, położonej u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; Praca do Comercio, Plac Rossio, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską. Obiadokolacja i nocleg.

 

8 dzień.15.11   LIZBONA – WARSZAWA

Śniadanie w formie lunch boxów. O godz.6:00 przejazd na lotnisko, godz. 09:10 wylot do Warszawy. Planowy przylot godz. 14:05

 

Cena: 2800 zł

 

 

Świadczenia:

–          przelot samolotem

–          zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

–          wyżywienie – śniadania i obiadokolacje ( napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo) zgodnie z programem

–          transport autokarem w Portugali

–          opieka pilota/przewodnika oraz duszpasterza

–          wstępy do zwiedzanych obiektów ok.40 euro