1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które głosi Ks. dr Marek Studenski. Miłość Boga, bliźniego i samego siebie, domaga się, abyśmy wzięli w nich udział. Mamy nadzieję, że każdy parafianin odpowie pozytywnie na zaproszenie Jezusa Chrystusa.

Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale a o 18.00 zapraszamy młodzież na Mszę św. i naukę rekolekcyjną. Katechezy rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę będą na Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00, na Kątach o godz. 17.00. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych, a we wtorek rodziców młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W środę o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich emerytów, chorych i ludzi starszych. Zakończenie rekolekcji w środę o godz. 18.00. Codziennie o godz. 21.00 wspólna modlitwa w rodzinach. Spowiedź w naszej parafii w wielki poniedziałek i wtorek.

 1. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, niech wypełnią stosowną deklarację i wezmą udział we Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Z okazji Dnia Świętości Życia, w środębędą zbierane dary w postaci środków czystości, pampersów, i trwałej żywności dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu /kosze na te artykuły będą wystawione w nawie głównej w tyle kościoła/.
 3. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30 ulicami miasta: Farna, Rynek, Plac Sobieskiego, królowej Elżbiety, Rynek, Farna.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, podczas Mszy Świętych poświęcenie palm. Koło misyjne będzie rozprowadzać palmy i zbierać fundusze na misje.O godz. 15.00 i 18.15 w Niedzielę Palmową, zapraszamy do MDK, na misterium wielkanocne pt.: Dla Chrystusa.
 5. W Niedzielę Palmową wspólnota niepełnosprawnych „Perełki” zaprasza na kiermasz dekoracji wielkanocnych do punktu katechetycznego. W tym dniu warto też zaglądnąć do Maneżu na kiermasz wielkanocny i konkurs palm.
 6. Dziś przy kościele Akcja Katolicka rozprowadza Caritasowe baranki wielkanocne i paschaliki. Zebrane fundusze służyć będą najuboższym.
 7. Czytajmy prasę katolicką. Zarówno Niedziela jak i Gośćdużo miejsca poświęcają poczętemu życiu i zachęcają do duchowej adopcji dziecka zagrożonego aborcją.
 8. Zachęcamy do oglądnięcia bardzo wartościowego filmu fabularnego pt.: Bóg nie umarł. Film będzie wyświetlany w MDK o godz. 19.00 22 i 23 marca oraz 25 i 26.
 9. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie, składa podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu do puszek.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Weronika Kucab i Jerzy Wawrzaszek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 11. Słowo Życia: „Być chrześcijaninem to nie tylko spełniać przykazania, ale pozwolić, aby Chrystus posiadł nasze życie i je przemienił” (papież Franciszek).