Z miłości do Maryi

W niedzielę, 7 lipca, rozpoczęliśmy w naszej parafii nowennę przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Matka Boża Szkaplerzna jest obecna w naszym mieście już od 1670 roku, zaś niewiele później jej wizerunek został uznany za cudowny. Każdego roku – 16 … Czytaj dalej

W drodze do Najlepszej Matki

W sobotni poranek, 6 lipca, pątnicy z grupy św. Urszuli uroczystą Mszą Świętą rozpoczęli swoje wędrowanie w 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. O godzinie 7.30 w naszym kościele rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. abp Józef Michalik. W homilii skierowanej do wiernych podkreślił, … Czytaj dalej

Oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich w sprawie narzucania ideologii LGBT

Oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich w sprawie narzucania ideologii LGBT Kościół naucza, że każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka. To odnosi się również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony. Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość a nawet poczuciem … Czytaj dalej

Już jutro pielgrzymka!

W przeddzień wymarszu grupy św. Urszuli na trasę 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pątnicy przybyli pod naszą świątynię, aby dopełnić ostatnich formalności i pozostawić swoje bagaże. Wędrowanie do Tronu Jasnogórskiej Pani rozpoczną już jutro podczas Mszy Świętej o godzinie 7.30. … Czytaj dalej

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana potocznie Bożym Ciałem, to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Tego dnia uwielbiamy Boga i dziękujemu Mu za niezwykłą obecność wśród nas w Eucharystii. Wyrazem naszej wdzięczności jest szczególnie procesja, z którą wychodzmy na ulice miast – … Czytaj dalej

Pielgrzymka coraz bliżej

Już 6 lipca z naszej parafii wyruszy grupa św. Urszuli Ledóchowskiej, aby w 39. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę wspólnie podążać do Częstochowy. We wtorek, 18 czerwca, ks. Wiktor Florek – przewodnik grupy św. Urszuli opowiadał na antenie Radia FARA o zbliżającej się pielgrzymce … Czytaj dalej

Rajd rowerowy scholi parafialnej

8 czerwca starsze dzieci z naszej scholki parafialnej wzięły udział w Rajdzie Rowerowym. Odbył się on po uroczych ścieżkach lasu w Czarnej. Pod kołami było trochę asfaltu, ale w większości kamyk, dużo błotka i niesforny piach. Nie było łatwo, ale wszyscy dotarli na metę. Zmęczeni, ale na pewno … Czytaj dalej

Zapraszamy na pielgrzymkę!

Przewodnik grupy św. Urszuli, ks. Wiktor Florek, zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani. Piesza Pielgrzymka wyruszy z Łańcuta 6 lipca, by 15 lipca dotrzeć do Częstochowy. Więcej informacji na plakatach, na spotkaniu organizacyjnym oraz u przewodnika grupy.

II Rajd Maryjny scholi parafialnej

1 czerwca, w Dzień Dziecka, dzieciaki z naszej scholki parafialnej wzięły udział w II Rajdzie Maryjnym na trasie: Łańcut – Krzemienica – Łańcut. Było dużo chodzenia, trochę modlitwy i dobrej zabawy. Skąd one wzięły tyle siły? Na koniec pływanie na tratwie i ognisko z kiełbaską. … Czytaj dalej

XVIII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

9 czerwca w Łańcucie odbył się XVIII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorami są Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Powiat Łańcucki oraz Miasto Łańcut. Wydarzenie rozpoczęło się w naszym kościele Mszą Świętą o godzinie 13.00. Uczestnicy aktywnie włączyli się w oprawę Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej … Czytaj dalej