Jubileusz strażaków

W piątek, 19 czerwca 2026 roku, w naszym kościele oraz Miejskim Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody 150-lecia Łańcuckiej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Farnym, której przewodniczył bp Krzysztof Chudzio.

Następnie uczestnicy obchodów spotkali się w Miejskim Domu Kultury, gdzie przypomniano bogatą historię jednostki oraz jej wkład w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Wydarzenie było okazją do podziękowania za wieloletnią służbę na rzecz lokalnej społeczności oraz uhonorowania strażaków za ich zaangażowanie, odwagę i poświęcenie.