TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 stycznia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś po wieczornej Mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II.

2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W środę 25 stycznia  – święto Nawrócenia św. Pawła. Nawrócenie Apostoła uświadamia nam, że i my potrzebujemy nawrócenia na co dzień, aby kroczyć wiernie po drogach wiary i świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

4. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się medytacja biblijna metodą Lectio divina. Zapraszamy.

5. Również 25 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do domu parafialnego  na warsztaty na temat uzależnień.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy wiele ciekawych artykułów omawiających bieżące sprawy z życia narodu i Kościoła. Do Gościa jest dołączona płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu Andrea Bocelliego.

7. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Franciszek Salezy, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, w czwartek uczniowie św. Pawła; św. Tymoteusz i Tytus, w sobotę św. Tomasz z Akwinu jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach chrześcijaństwa, który jest patronem naszego Ks. Tomasza Sieradzkiego, któremu składamy najlepsze życzenia i prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.

8. W związku z koniecznością konserwacji organów w naszym kościele, informujemy, że prace przy nich zostały rozpoczęte, które potrwają kilka tygodni. Wszystkie głosy zostaną wyczyszczone, zakonserwowane i dostrojone, dzięki czemu instrument odzyska swe pierwotne brzmienie. 

9. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Stefan Cisek, Zofia Jucha i Maria Węgłowska. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10. Słowo Życia: „Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie …” (1 Kor 1,10).