CHRZEST PAŃSKI – 8 stycznia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W naszej parafii gościmy przedstawicieli wydawnictwa Świętego Pawła, którzy rozprowadzają kalendarz na rok 2017 z ewangelią na każdy dzień.

2. Kończy się okres Bożego Narodzenia, chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego.

3. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej, według porządku zamieszczonego w Gaude Mater i na stronie internetowej parafii www.lancut.przemyska.pl.

4. Przez najbliższe trzy dni po mszy św. o godz. 7.30 będzie odmawiany różaniec w naszym kościele w intencji Ojczyzny. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

5. W czwartek przed wieczorną Eucharystią o, godz. 17.30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W piątek o godz. 14.00 na łańcuckim cmentarzu, odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych w wyniku poronienia.

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach formacji przed I Komunią.

8. Bóg zapłać za dar ołtarza przeznaczony na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego, złożony dziś na tacę, oraz podziękowania dla rodzin, które przyjęły kolędników misyjnych.

9. Z całego serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować Orszak Trzech Króli: Władzą Miasta, MDK, Dyrekcją Szkół i Przedszkoli, młodzieży Gimnazjum nr 1, Policji oraz wszystkim którzy wzięli udział w tym wydarzeniu wiary.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i przedłużenia prenumeraty. W Niedzieli warto przeczytać artykuły: „Być dobrym jak chleb” o św. Bracie Albercie; „Rodzice chrzestni pilnie poszukiwani”, który mówi kto może zostać rodzicem chrzestnym i ich roli, oraz „Swój pośród swoich” o istocie wizyty kolędowej.

11. W tym tygodniu zmarli: Zbigniew Pelc, Jerzy Stobylak i Stanisław Kątnik. Dobry Jezu ….

12. Słowo Życia: Miły jest Bogu ten kto jest Mu posłuszny i postępuje sprawiedliwie (Dz 10,35).