W dniach 3-5 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Mateusz Berdechowski z parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Zajęcia dla dzieci prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. W klasach I – III tematem przewodnim było: „Jestem dzieckiem Boga” natomiast w klasach IV – VI – „Mieć rodzinę” i „Wielkie drzewo życia-czyli jak dojrzewać i wzrastać” na podstawie fragmentów z Elementarza ks. Jana Twardowskiego. Właśnie rozważania naszego Patrona towarzyszyły nam w czasie rekolekcji ponieważ w tym roku przeżywamy 100 – lecie jego urodzin.

Ksiądz Rekolekcjonista w sposób atrakcyjny prowadził swoje konferencje uczniowie widzieli „operację na otwartym sercu”, słuchali słów Pisma Świętego, śpiewali, młodsze klasy chwaliły Boga tańcem uwielbienia. Wszyscy doświadczyli spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Ks. Mateusz na zakończenie rekolekcji namaścił nasze czoła i ręce olejkiem radości, który ma chronić zdrowie naszych dusz i ciał a jegopiękny zapach róży przypominać o Bożej miłości względem nas.

Bardzo dziękujemyDyrekcji Szkoły oraz naszym Nauczycielom i Wychowawcom za trud włożony w prowadzenie tych rekolekcji, za zaangażowanie i przygotowanie plakatów na tematy danego dnia, za prowadzenie dzieci do kościoła i MDK-u oraz sprawowanie nad nimi opieki. Dziękujemy Rodzicom za wszelkie materiały potrzebne w czasie zajęć w klasach. Dziękujemy dzieciom za wspaniałe pomysły i piękne wykonanie prac.

Dziękujemy również p. Dyrektorowi Andrzejowi Piechowskiemu i Pracownikom MDK za możliwość projekcji filmów jak również za możliwość prezentacji naszych prac na wystawie. Plakaty będą umieszczone na wystawie w MDK-u od 12 marca 2015 i będzie można je tam podziwiać.  [s. Ewelina]