1. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu wiary służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Prasę katolicka możemy nabyć w kiosku przy kościele.

2. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne (ogrzewanie kościoła, punktu katechetycznego i inne wydatki).

3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 10.00 a o 14.30 w szpitalu. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

5. W piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla i Metodego. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się szansą do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.

6. Jutro o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, dla uczniów klas I i II gimnazjum, we wtorek dla klas III.

7. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, na które zapraszamy rodziców klas II.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę kanonizacyjną bł. Jana Pawła II. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

9. W tym tygodniu zmarli: Zofia Napora, Ludmiła Markiel i Stanisław Bawłowicz. Dobry Jezu a nasz Panie …

10 Słowo Życia: Jezus jest światłością świata, kto idzie za Nim ten ma światło życia (por. J 8,12b).