1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego, z woli papieża Jana Pawła II jest obchodzone w Kościele powszechnym jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne – klauzurowe (w naszej Archidiecezji s. karmelitanki w Przemyślu i s. benedyktynki w Jarosławiu i Przemyślu), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. 2. Ukazał się lutowy numer Gaude Mater. Wszystkim, którzy piszą w naszym miesięczniku i go tworzą, składamy podziękowanie. Zachęcamy do lektury i publikowania.

3. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jak informowaliśmy przed tygodniem, dziś w domu katechetycznym są zbierane podpisy w obronie lasów państwowych.

5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W najbliższą środę o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary, które będzie odbywać się w każdą środę przez 10 tygodni. Chcesz odkryć Boga odnaleźć na nowo Chrystusa, umocnić i pogłębić swą wiarę, skorzystaj z Seminarium Odnowy Wiary, na które składać się będzie wspólna modlitwa, konferencje i spotkanie w grupach, codzienna indywidualna lektura Pisma Świętego i modlitwa. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w  Winnicy Pańskiej także z naszej wspólnoty parafialnej. W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu a po wieczornej Mszy św. Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa.

W pierwszy piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi kandydatom do sakramentu bierzmowania.

8.W tym tygodniu czcimy; w poniedziałek św. Błażeja na wieczornej Mszy św. błogosławieństwo jabłek a w środę św. Agatę, zostaną błogosławieństw sól, chleb i woda.

9. W sobotę o godz. 14.00 Msza św. i przyjęcie nowych członków do Rycerzy Kolumba.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania. Taca na ogrzewanie kościoła i cele parafialne.

11. Przypominamy, że dziś o godz. 17.00, zespół ludowy „Sonina” zaprasza na widowisko jasełkowe pt. „Do szopy hej pasterze” do MDK w Łańcucie.

12. Parafialny oddział Caritas przypomina, że prawnicy pełnią dyżur w pierwsze poniedziałki miesiąca od godz. 17.00 w domu katechetycznym.

13. Informujemy, że najbliższa katecheza przedmałżeńska w Łańcucie rozpocznie się 28 lutego o godz. 18.00 u sióstr Służebniczek przy ul Górne. Wcześniej należy zgłosić swój udział w kancelarii parafialnej.

14. W tym tygodniu zmarli: Wiesław Kulka, Marek Kasprowicz, Franciszek Szmuc, Józef Fałda i Maria Rejman. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie …

15. Słowo Życia: Bądźmy prawi, pobożni, pełni Ducha Świętego, jak Symeon i Anna.