DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 sierpnia 2020

  1. Mija dokładnie 10 lat mojej posługi w Farze łańcuckiej. Dziękuję Bogu za ten czas pasterzowania. Dziękuję wszystkim parafianom, każdemu według zaangażowania w życie Kościoła i parafii. Bóg który zna Wasze i moje serce, niech obficie błogosławi tym, którzy mnie wspierali modlitwą i dobrym słowem, szczególnie w ostatnim czasie. Zabieram Was wszystkich w sercu, bo z dniem 28 sierpnia br. przestaję być Waszym proboszczem. Dziękuję Wam za te lata wspólnego pielgrzymowania. Tyle nam się udało dokonać dla Bożej chwały, dobra parafii i Kościoła, dzięki wzajemnej współpracy i zaufaniu. Bóg Wam zapłać. Maryjo Matko Słowa Bożego i Królowo Szkaplerza Świętego, nasza orędowniczko u Boga, zawierzam Ci parafian, których ukochałem i lud Łańcuta. Zawierzam Ci siebie i moją posługę duszpasterską w Nowej Sarzynie. Jeszcze raz wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Jeżeli kogoś niechcący obraziłem to przepraszam. Na koniec chcę Wam powiedzieć; że mogę spokojnie przejść ulicami Łańcuta i popatrzeć każdemu w oczy, bo jestem wierny Chrystusowi i wkładałem całe serce służąc Wam w Jego Kościele. Moi kochani, nie dajcie się podzielić i poróżnić, tym co sieją zamęt w Kościele czy parafii. Pamiętajcie, że prawdziwy uczeń Chrystusa, nigdy nie dzieli, nie jątrzy, lecz kieruje się miłością która jednoczy i buduje wspólnotę. Proszę Was, kierujcie się na co dzień słowami Ewangelii, unikajcie wilków w owczej skórze, którzy oczerniają, plotkują i manipulują. Nie pozwólcie, aby ktokolwiek niszczył parafię. Pomódlmy się teraz za wszystkich, którzy w naszej parafii siali zamęt, słowami psalmu 120: Wołałem do Pana w swoim utrapieniu,  a On mnie wysłuchał. Uwolnij moje życie, Panie od warg kłamliwych i podstępnego języka. Co Bóg tobie uczyni i czym ci odpłaci podstępny języku? Ostre strzały mocarza i żar węgli płonących. (…) Gdy ja głoszę pokój, oni dążą do wojny. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak było na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
    Proszę Was przyjmijcie z miłością i życzliwością nowego Księdza Proboszcza ks. Grzegorza Garbacza wraz z nowymi wikariuszami. Szczęść Wam Boże i zapraszam do Nowej Sarzyny.
  2. Uroczyste wprowadzenie nowego Ks. Proboszcza będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 30 sierpnia o godz. 11.00.
  3. W tym tygodniu zmarła w naszej parafii Janina Ryznar. Natomiast we Francji zmarła 15.08. Maria Rey, najstarsza córka Romana hr. Potockiego i Anny ks. Czetwertyńskiej i bratanica Alfreda hr. Potockiego, ostatniego ordynata Łańcuta. W Łańcucie spędziła lata wojenne. Od 1950 r. mieszkała w Montresor nad Loarą we Francji. Wielokrotnie przyjeżdżała do Łańcuta na uroczystości rodzinne i na grób swojego ojca, który mieści w krypcie naszego kościoła. Kochała Polskę i mieszkańców Łańcuta. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  4. Słowo Życia: Każdego dnia, otwierajmy drzwi naszego serca Jezusowi Chrystusowi i miłujmy to co nam nakazuje, a będziemy żyli.
23 sierpnia 2020|