NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1 kwietnia 2018r.

 

 1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku, rozpoczynająca okres wielkanocny. Osiem pierwszych dni tego okresu stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako jedną uroczystość.
 2. Dziś Msze Święte o godz. 9.30, 11.00 i 13.00.
 3. Jutro – poniedziałek wielkanocny.Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę. Dziś i jutro nie ma Mszy wieczornej o 18.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy o godz. 13.00, a w pozostałe dni po eucharystii wieczornej.
 4. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. We wtorek 3 kwietnia -pierwsza próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania o godz. 14.00. Od środy do piątku o godz. 18.00 Triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów w Triduum jak i na próbach obowiązkowa. W sobotę o godz. 18.00 Ks. Bp Stanisław Jamrozek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 16.30 – Godzina Święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. W pierwszy piątek od 16.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków. Po Mszy wieczornej modlitwa w intencji naszej parafii.
 7. W I sobotę, z racji bierzmowania, różaniec o godz. 17.30.
 8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Na msze prosimy przynieść wielkopostne skarbonki Caritas, których zawartość, ofiarować chcemy najuboższym.O godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Zachęcamy do czytania świątecznych wydań Niedzieli i Gościa. Na przykład w Niedzieli znajdziemy rozważania o zmartwychwstaniu Jezusa, dodatek Europa Christi, Niedzielę młodych i wiele różnorodnej treści. Ukazał się kwietniowy numer Gaude Mater. Warto sięgnąć do naszego miesięcznika i skorzystać z ciekawych i wartościowych artykułów.
 10. Od piątku do niedzieli (6 – 8 kwietnia) głoszone będą katechezy przedmałżeńskie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Przeżywając Święta Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy Parafianom i Gościom, aby radosna nowina płynąca z prawdy, że Jezus żyje, ożywiała i czyniła dobrym i pięknem wszystko; każdy czyn, słowo, wysiłek, pragnienie i modlitwę. Niech dodaje siły i mocy w codziennym trudzie życia. Niech Zmartwychwstały Jezus, który pokonał Miłością śmierć, pełen Mocy – wesprze każdą niemoc, pełen Pokoju – usunie niepokój, pełen Nadziei – wypełni radością.
 12. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zmarli: Marcin Ziaja i Kazimierz Świątoniowski. Wieczny odpoczynek…”.
 13. Słowo Życia: „Miłość Zmartwychwstałego nie zawodzi, nie lękaj się, bo On jest z tobą” – św. Faustyna.
31 marca 2018|