DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 10 grudnia 2017r.

 1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe, którym przewodniczył o. Roman Woźnica, klaretyn. Dziękujemy Rekolekcjoniście za wyprowadzenie nas na Górę, abyśmy z Bożej perspektywy patrzyli na życie i oddychali świeżym ewangelicznym powietrzem. Dziękujemy za entuzjazm i radość wiary. Dzisiejsza taca w połowie jest przeznaczona na misje klaretyńskie, za które o. Roman jest odpowiedzialny.
 2. W drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Druga połowa tacy jest przeznaczona na ten cel.
 3. Dziś Akcja Katolicka rozprowadza przy kościele świece wigilijne Caritas a Siostra Łukasza w domu parafialnym opłatki i parafialny kalendarz na rok 2018.
 4. Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez Świetlicę Caritas działającą przy naszej parafii, oraz Wspólnotę niepełnosprawnych „Perełki”. Kiermasz jest zorganizowany w przedsionku kościoła i w domu parafialnym.
 5. Fundacja ARTIS wraz z CARITASEM zaprasza dziś do budynku parafialnego przy kościele na wydarzenie zwane targowiskiem  dla rodziców i dzieci,  gdzie będzie można sprzedać, kupić lub wymienić ubrania oraz akcesoria dla dzieci. Będą konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci. Organizatorzy zapraszają dziś od 14.00 do 17.00. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 6. Zachęcamy do adwentowego czuwania i licznego udziału w roratach, które są wyrazem naszej tęsknoty za Bogiem i gotowości na spotkanie z Nim.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela oprócz ciekawych artykułów o bieżących zagadnieniach z życia Kościoła i Ojczyzny zamieszcza dodatek kulinarny na święta. Gość pisze, że zamknięcie sklepów w niedzielę wszystkim się opłaci. Najnowszy numer „Dobre Nowiny” poświęcony jest oczekiwaniu na Dzieciątko Jezus. Gratisowe egzemplarze Dobrych Nowin są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 9. W tym tygodniu 14 grudnia o godz. 17.00, odbędą się warsztaty na temat uzależnień przy ul. Traugutta 13.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Maria Lenart i Grażyna Koziana. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 11. Słowo Życia: „Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy, ale jest cierpliwy w stosunku do nas. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale doprowadzić do nawrócenia” (2P 3,9).
13 grudnia 2017|