OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu, które są rozprowadzane wraz z kalendarzem parafialnym przy kościele i w domu parafialnym.
  2. Skorzystajmy także z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez Świetlicę Caritas oraz Wspólnotę Niepełnosprawnych „Perełki” a zorganizowanego w domu parafialnym. Warto również dziś zaglądnąć do Maneżu na kiermasz świąteczny.
  3. Poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus wkraczamy w czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To już ostatni tydzień adwentu. Zapraszamy na roraty, aby poprzez nie wyrazić tęsknotę za Bogiem i gotowość na spotkanie z Nim w wieczności.
  4. W najbliższy piątek i sobotę spowiedź adwentowa w godzinach od 9 do 12.00 i od 14 do 18.00. Spowiedź na Kątach w piątek od 16.30 do 18.00. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i nie odkładanie na ostatnią chwilę przed świętami.
  5. W piątek (22 XII) do południa,z racji świąt, odwiedzimy chorych, których prosimy zgłosićw kancelarii parafialnej.
  6. Również w piątek Koło Łańcuckiego Towarzystwa pomocy im. św. Brata Alberta zaprasza na wieczerzę wigilijną o godz. 14.00, bezdomnych i ubogich.
  7. W przyszłą niedzielę wypada wigilia Bożego Narodzenia. Imieniny Ks. Abpa Adama Szala i Ks. Adama Ryby naszego wikariusza. Z racji wigilii nie będzie mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać między innymi artykuł „Duch Jezusa a duch świata”. Natomiast w Gościu cenną refleksję o św. Józefie „Módl się pracuj”.
  9. W minionym tygodniu zmarł: Tadeusz Indrzejczyk.„Wieczne odpoczywanie…”.
  10. Słowo Życia:Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest wola Boża z Jezusie Chrystusie względem was (1 Tes 5,16-18).