DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 sierpnia 2017r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 sierpnia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego. Odpust w Rogóżnie i Dąbrówkach.

2. Również we wtorek o 17.30 nowenna do św. Jana Pawła II.

3. W obecnym czasie dziękujemy za tegoroczne zbiory. W to dziękczynienie włączmy się wszyscy. Diecezjalne i wojewódzkie dożynki, odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w Długim, powiat Sanok. Dziękując Bogu za zebrane plony, prośmy Ojca w niebie, aby służyły wspólnemu dobru.

4. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.

5. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

6. Jak co tydzień, apelujemy o czytanie prasy katolickiej. Niedziela pisze o wyjątkowym tronie i królestwie jakim jest cudowny wizerunek Matki Bożej na Jasnej Górze. Gość pisze o niewidzialnej armii jaką są członkowie duchowej adopcji dziecka poczętego, którzy uratowali przed śmiercią tysiące dzieci. Ponadto w Gościu można przeczytać jak Bolesław Prus szukał Boga, który w jednym z ostatnich tekstów napisał: Pamiętaj, że jest Bóg i że musisz Go naśladować pod karą śmierci i wiecznego potępienia.

7. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP oraz akcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia br.w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.

8. W tym tygodniu zmarła Agata Szajnar. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie ….

9. Słowo Życia: Ulituj się nade mną Panie Jezu Chryste. Dopomóż mi (Mt 15,21-28).

20 sierpnia 2017|