PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6 sierpnia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich należących do żywego różańca na zmianę tajemnic.

2. Nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę na Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej, w dniach 12-15 sierpnia, którą w tym roku poprowadzi Ks. Adam Ryba. Pielgrzymi 12 sierpnia (w sobotę) o godzinie 4.35 wyjeżdżają pociągiem z dworca kolejowego w Łańcucie do Przemyśla (bilety kupujemy indywidualnie), następnie pieszo wyruszą na Kalwarię. Zapisy na pielgrzymkęi autokar z Kalwarii do Łańcuta w kancelarii parafialnej.Bagaże do transportu nadajemy w piątek 11 sierpnia od godziny 19.00 do 20.00 przy ołtarzu polowym.

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

4. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).

5. Za tydzień taca na cele parafialne.

6. Dziś przy naszym kościele są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem Stop hałasowi od autostrad. Organizatorzy walczą o ekrany akustyczne. Zachęcamy o wsparcie tego projektu.

7. Sięgajmy po prasę katolicką i systematycznie ją czytajmy.

8. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: Bogusław Stecko i Stefania Trojnar. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

9. Słowo Życia:Jezu Chrystus jest umiłowanym Synem Boga, Jego słuchajmy.