SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 lipca 2017r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 lipca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zbliża się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

2. W środę 2 sierpnia można uzyskać odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu. Każdy, kto w tym dniu pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wyrzeknie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 16.30 indywidualna Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa a o 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. Z racji pierwszego piątku spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.

5. W sobotę nabożeństwo fatimskie; o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, procesja różańcowa zakończona apelem. Na apel Matki Bożej odpowiedzmy licznym udziałem.

6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu patronować nam będą: w poniedziałek św. Ignacy z Loyoli – założyciel jezuitów, we wtorek św. Alfons Maria Liguori – założyciel redemptorystów, w piątek św. Jan Maria Vianney proboszcz w Ars koło Lyonu, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii.

8. Informujemy, że w sierpniu w domu katechetycznym będzie prowadzony dalszy remont, (zrobienie wiatrołapu, przystosowanie łazienki dla niepełnosprawnych, remont poddasza, wstawienie nowego pieca). W związku z tym,na ten czas, zostanie postawiona toaleta przenośna TOI TOJA.

9. Zachęcamy do czytania tygodników Niedziela, Gość oraz miesięcznika Dobre nowiny, którego egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.

10. Słowo Życia: Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8,28).

29 lipca 2017|