Pielgrzymka Szkół Prymasowskich – 23.09.2015

„Czcigodny i umiłowany Księże Prymasie! Pozwól, że powiem po prostu, co myślę. Nie byłoby na stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twojego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry – i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które jest związane z Twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem.”

(Jan Paweł II, 23 października 1978

Pielgrzymka Szkół Prymasowskich- 23.09.2015

            W środę 23 września, jak co roku, udaliśmy się na Pielgrzymkę do Komańczy. Tym razem udali się z gimnazjalistami Ks. Proboszcz Tadeusz Kocór, s. Angela, p. Joanna Michno i p. Adrianna Kaput. Delegacja naszej szkoły liczyła 43 osoby.

            Program rozpoczął się o godz. 9.30. Uczniowie Gimnazjum z Zagórza prezentowali eseje dotyczące Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Gimnazjaliści z Dydni przedstawili program słowno- muzyczny Następnie w wielkim skupieniu Siostra Nazaretanka wyczytywała Szkoły, które przybyły. Poczty sztandarowe ustawiły się w wyznaczonym miejscu. Punktem kulminacyjnym była wspólna Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika- naszego Metropolity. Po Mszy Świętej odbył się poczęstunek. Można było zwiedzić Izbę Pamięci Kardynała Wyszyńskiego i pomodlić się w kaplicy.

            Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki i za pięknie przeżyty dzień.

30 września 2015|