DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 sierpnia 2014 r

1. We wtorek 12 sierpnia, wyrusza pielgrzymka z Łańcuta do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymkę organizujemy wspólnie z parafią św. Michała. Wyjazd z Łańcuta do Przemyśla pociągiem o godz. 4.53. Bilety kupujemy indywidualnie (najlepiej dzień wcześniej). Bagaże oddajemy jutro od godz. 18.00 do 19.00, przy ołtarzu polowym. Przy oddawaniu bagażu zapisujemy chętnych na powrót autokarem. W tym roku opiekę duszpasterską nad pielgrzymami będzie sprawował ks. Rafał Szykuła, wikariusz parafii św. Michała. Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu wiary.

2. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Msze według porządku niedzielnego.

3. W Polsce uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy Bogu za dar zbiorów w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Wyrazem zewnętrznym naszej wdzięczności za zbiory są wieńce dożynkowe. Mamy nadzieję że takie pojawią się w naszej świątyni. Informujemy, że diecezjalne dziękczynienie za zbiory będzie w tym roku w Dukli 31 sierpnia a ogólnopolskie na Jasnej Górze 7 września.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, tradycyjnie wspominamy „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce i oblicze Polski ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny a po niej złożenie kwiatów pod tablicami, które upamiętniają rodaków, którzy poświęcili dla niej swe siły, zdrowie a często i życie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W tym tygodniu patronują nam: 11 VIII – św. Klara; 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz.

7. Słowo Życia: A Pan mówi: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”. „Pokładam nadzieję w Panu, ufam Jego słowu”.

10 sierpnia 2014|