TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU- 30 czerwca 2013

 1. Dziś srebrny jubileusz kapłaństwa obchodzi Ks. Leszek Dopart. Z tej okazji życzymy Jubilatowi obfitości łaski Bożej, która niech rozkwita w Jego posłudze kapłańskiej i w nas, którzy z tej posługi korzystamy.
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 3. Ukazał się wakacyjny numer, naszego pisma parafialnego, Gaude Mater. Zachęcamy do jego lektury, jak też do czytania prasy katolickiej. Niech wakacje będą czasem, w którym będziemy więcej czytać, aby poprzez osobistą refleksję pogłębiać swą duchowość i wiarę.
 4. W najbliższą środę, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i godzina święta dla wszystkich chętnych a szczególnie członków Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godz. 16.00.
 6. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem, procesja różańcowa zakończona apelem. Do południa chorych odwiedzą Ks. Proboszcz, Ks. P. Piechuta, Ks. M. Gierula, Ks. L. Dopart.
 7. 4 lipca wyrusza z Przemyśla Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Grupa św. Urszuli wychodzi z Łańcuta w sobotę 6 lipca po Mszy św. o godz. 7.30. Pielgrzymi bagaże składają w piątek w godz. od 15.00 do 20.00 w punkcie katechetycznym przy kościele.
 8. W sobotę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i senioromnaszej wspólnoty parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W tym tygodniu zmarli: Lesław Mucha, Ewa Gołąbek, Grzegorz Szpunar, Janina Kryńska. Wieczne odpoczywanie …
 11. Słowo Życia: Bógpier­wszym źródłem ra­dości i nadziei człowieka (Jan Paweł II). 
13 lipca 2013|