Środa Popielcowa

6 marca przypadała Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. W tym dniu homilie w naszym kościele głosił ks. Eugeniusz Suszek. Zwyczaj posypywania w Środę Popielcową głów wiernych popiołem na znak żałoby i pokuty znany jest w wielu kulturach i tradycjach, m.in. w starożytnym Egipcie, u Arabów i w Grecji. W liturgii … Czytaj dalej

Nabożeństwo czterdziestogodzinne

W niedzielę, 3 marca, rozpoczęliśmy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Homilie podczas niedzielnych Mszy Świętych i we wtorek głosił ks. prof. dr hab. Stanisław Haręzga. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z kazaniem o godzinie 7.30 i 18.00, a w ciągu dnia … Czytaj dalej

Wsparcie budowy kościoła filialnego w Jedliczu

24 lutego w naszej parafii gościł ks. Grzegorz – wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Jedliczu k. Krosna wraz z parafianami z komitetu budowy kościoła filialnego Długie-Poręby. Ks. Grzegorz głosił homilie podczas Mszy Świętych, po których wierni mogli wesprzeć budowę świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej. … Czytaj dalej

Przysięga żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

W niedzielę, 24 lutego, 104 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożyło w Łańcucie przysięgę wojskową. Poprzedziła ją Msza Święta o godzinie 11.00 w naszym kościele. Homilię wygłosił ks. Tadeusz Kocór, który przypomniał myśli patrony Brygady – płk. … Czytaj dalej

III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta wpisał się już na stałe w harmonogram imprez naszego miasta. W tym roku odbędzie się już po raz trzeci, a w czasie turnieju odbędzie się licytacja na rzecz Domu Dziennego Pobytu w Łańcucie prowadzonego przez Caritas … Czytaj dalej

Warsztaty biblijne dla archiprezbiteratu łańcuckiego

Zaproszenie na warsztaty biblijne dla archiprezbiteratu łańcuckiego (dekanaty: Błażowa, Kańczuga, Leżajsk I, Leżajsk II, Łańcut I, Łańcut II, Przeworsk I, Przeworsk II, Żołynia) W związku z realizacją diecezjalnego programu duszpasterskiego „W mocy Bożego Ducha” Wydział Duszpasterski i Dzieło Biblijne … Czytaj dalej

Święto Ofiarowania Pańskiego

Przypadające 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej przypada równo 40 dni po Bożym Narodzeniu. Upamiętnia ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Maryję obrzędu oczyszczenia. Należy do najdawniejszych świąt chrześcijańskich, było obchodzone w Jerozolimie … Czytaj dalej

Hej kolęda, kolęda!

W niedzielę, 20 stycznia, w naszym kościele miał miejsce koncert kolęd „Hej kolęda, kolęda!” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie i Chóru Łańcuckiej Fary. W pierwszej części koncertu swoje zdolności wokalne i instrumentalne zaprezentowali  młodzi adepci sztuki … Czytaj dalej

Emmanuel – Bóg z nami

„Emmanuel – Bóg z nami” to tytuł jasełek, które w tym roku zaprezentowali nam aktorzy z Grupy Teatralnej Łańcuckich Parafii. Zainteresowanie sztuką było tak wielkie, że artyści musieli odegrać przedstawienie po raz drugi, bowiem na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie… zabrakło miejsc.

Koncert kolęd już 20 stycznia

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd „Hej kolęda, kolęda!” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie i Chóru Łańcuckiej Fary. Koncert rozpocznie się w najbliższą niedzielę (20 stycznia) o godzinie 16.30 w kościele farnym w Łańcucie.