W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

            I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

1. Poniedziałkiem Wielkanocnym rozpoczniemy Oktawę Wielkanocy. To przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Nasza radość i przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej.

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. To przynaglenie z nieba, by odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i bycia miłosiernym.

Nasz wielkopostny dar- Skarbonki, przynosimy do kościoła do czwartku włącznie.

3 Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

4. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień o godz. 17.00.

Intencje modlitewne: Aby kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, zaowocowało pogłębieniem wiary, pobożnością i świadectwem miłości do Kościoła.

5. Serdeczne podziękowania za troskę o piękne liturgie Triduum Paschalnego dla naszego Chóru Farnego wraz z dyrygentem p. Michałem, LSO i lektorom, Straży Grobowej, Orlętom, Strzelcom. Siostrom Boromeuszkom, Serafitkom z ekipami za dekorację grobu i ciemnicy, p.  Olenie za troskę o dekoracje kwiatowe i porządki, p. Dorocie za troskę o czystość świątyni, p. kościelnemu, p. organiście Janowi z pomocnikami. I Wam Drodzy, za piękne świadectwo wiary. Dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne od instytucji oraz osób prywatnych.

6. Już tylko kilka dni dzieli nas od przeżywanego po raz czwarty w Łańcucie SMAP. W  piątkowe popołudnie powitamy w naszej parafii, młodzież z różnych stron diecezji.

Ze względu na SMAP, są duże zmiany w godzinach Mszy Św.

  • W pierwszy piątek nie będzie Mszy o godz.18.00. Intencje przeniesione na godz. 7.30
  • W pierwszą sobotę wszystkie intencje tylko na Mszy o godz. 6.15, nie będzie 18-stki.
  • W niedzielę Msze Św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00- na Rynku, o 15.00 oraz 18.00.

Na Kątach bez zmian.

Zapraszamy do udziału we Mszy Św. o godz. 11.00 na Rynku pod przewodnictwem Metropolity Abpa Adama Szala wraz z biskupami- gośćmi i biskupami pomocniczymi oraz duchowieństwem diecezjalnym.

7. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę odeszła Śp. Helena Jucha. Dobry Jezu…

8. Słowo życia: Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Odprawiajmy nasze święto w  Panu.(Aklamacja)