1. Obchodzimy kolejny Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w  2016 r. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się rok liturgiczny a po tygodniu rozpoczniemy Adwent.  W święto patronalne Akcji Katolickiej w  Polsce, na Mszy Św. o godz. 8.00 polecamy nasz oddział parafialny.

3. We wtorek, wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

4. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych śpiewaków. A  już w  niedzielę 26 listopada o godz. 16.00, W naszej świątyni Koncert Cecyliański w  wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary. Za organami p. Jan Szydło, dyrygował będzie p. Michał Horodecki. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę, 25 listopada i niedzielę, 26 listopada,  po wszystkich Mszach Świętych włączmy się w zbiórkę funduszy dla siedmioletniej Klary Kukułki, chorej na mukowiscydozę. Dziewczynka jest leczona nierefundowanym lekiem sprowadzanym z Argentyny. Trwająca terapia przynosi dobre skutki. Wolontariusze posiadają odpowiednie pozwolenia.

6. Do końca listopada polecamy naszych bliskich zmarłych w codziennych modlitwach wypominkowych o godz. 17.30.  Pomagajmy duszom cierpiącym w czyśćcu.

7. Dziś w Domu Parafialnym o godz. 14.00, kolejna katecheza przygotowująca do sakramentu małżeństwa, zaś o godz.16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

8. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

9 . W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp.: + Teresa WOŹNIAK i + Michalina KRUK. Wieczne odpoczywanie

10.  Słowo Życia: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi”. 1 Tes 5