1. Ta niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Mają służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich młode pokolenie. Wspieramy dziś diecezjalne Radio Fara.

2. Dzisiaj rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Rok szkolny i katechetyczny w pełni. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem we wspólnotach dzieci, młodzieży i dorosłych.

4. W poniedziałek, święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i  nowicjuszy. Święto ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska. Zapraszamy do modlitwy dzieci i naszą młodzież.

5. W czwartek, zapraszamy na nieustającą Nowennę do MB Szkaplerznej; obchodzimy święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, zaś w sobotę wspominamy św. ojca Pio.

6. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

7. Spotkania formacyjne:

  • Dziś o godz. 14.00 Katecheza Przedmałżeńska w Domu Parafialnym
  • Dziś o godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci i rodziców komunijnych
  • Poniedziałek: na Mszy Św. kandydaci do bierzmowania z klas VIII
  • Wtorek: po Mszy Św. spotkanie rodziców i młodzieży z klas VI
  • Środa: po Mszy Św. spotkanie klas VII i Akcja Katolicka
  • Czwartek: Po Mszy Św. zapraszamy chłopców, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów
  • Czwartek, 21 września po Mszy Św. Parafialna Rada Duszpasterska
  • Sobota o godz. 17.30 w Sali MOSiR-u, ul. Traugutta 13 Warsztaty nt uzależnień

8. Za chwilę wyjdziemy ze świątyni. Wejdziemy w normalny tryb życia dnia wolnego za jakiś czas do pracy. Zapraszamy do wzięcia ze sobą Słowa Pana. On do nas mówi, a my tak często jesteśmy zagonieni i przeszkodzeni. Zastanawiajmy się, co Bóg chce mi powiedzieć w ciągu kolejnych dni… Na dwóch ołtarzach z tyłu kościoła, w małych pudełeczkach są wyłożone małe karteczki z fragmentami Bożego Słowa.

9. Słowo Życia: „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”.  Rz 14,7