1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i  zmartwychwstania Chrystusa. Na drogach nowego tygodnia pamiętajmy o wielkiej miłości Boga do człowieka. 

2. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez ONZ w 2000 r. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy opuścili kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona z piątku.

4. Wszyscy wołamy do naszego Boga: Abba Ojcze, ale we czwartek na Mszy Św. zapraszamy do modlitwy, za swego ziemskiego tatę, prosząc o obfitość Bożych łask. W tym dniu uroczysta nowenna do MB Szkaplerznej, zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W piątek długo oczekiwane zakończenie roku szkolnego. Młodzież szkół średnich wraz ze swymi nauczycielami i wychowawcami oraz pracowników szkół zapraszamy na Eucharystię o godz. 8.30, zaś społeczność SP 2 na godz. 10.00. Będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

7. W najbliższy piątek , odbędą się bezpłatne porady dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa. Porady będą udzielane w kancelarii parafii w godz. 16- 17.30.

8. Zachęcamy do zakupu Gościa EXTRA. To kolejny numer przygotowywany przez redakcję Gościa Niedzielnego z racji ważnych wydarzeń. Tym razem jest poświęcony Cudom Eucharystycznym.

9. Wyjazd na Jasną Górę 10 lipca o godz. 5.00 z placu targowo autobusowego przy ul. Piłsudskiego. Zapisy w kancelarii parafii do 5 lipca. Koszt 120zł.

10. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu w dniach 27-29 czerwca. Osoby, które dokonały przedpłaty prosimy o uzupełnienie kwoty do środy w kancelarii parafii.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca Śp.: +Lesław RAJZER i + Tomasz PELC. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny.

12. Słowo Życia: „Wszyscy przez wiarę jesteście synami Bożymi – w Chrystusie Jezusie.” Ga