1. Witamy w naszej wspólnocie JE Ks. Bpa Jana Ozgę z Kamerunu, który gości pośród nas z posługą Słowa. Wesprzyjmy duchowo i materialnie, wysiłek diecezji i pragnienie wiernych oraz pamięć naszego rodaka papieża w dalekiej Afryce, w pięknym dziele tworzenia sanktuarium św. Jana Pawła II. Chcemy do tego dzieła dołączyć naszą dzisiejszą ofiarę mszalną.

2. Słyszymy słowa Zbawiciela w Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Nie zagubmy wśród wakacyjnych czy urlopowych dróg, duchowego wymiaru swojego życia.

3. Nawiedzając świątynie, sanktuaria, klasztory, wybierając się do swego kościoła, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. Zachowajmy poprawny kanon stroju i wyglądu, którego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy, jakże innego niż plaża, czy miejsca rekreacji.

4. Dziś o 14.00, kolejna katecheza przedślubna, w domu parafialnym.

5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów wokół kościoła i przyległych uliczkach. Prosimy o obecność kierowców przy swych pojazdach.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

7. Karteczki wpisowe do Księgi Bractwa Szkaplerza Świętego, są już wyłożone na stoliku po stronie ołtarza św. Sebastiana.

8. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus” w Łańcucie zaprasza na warsztaty edukacyjno-informacyjne nt. uzależnień, które odbędą się we wtorek 20 lipca o godz. 17.30 w sali MOSiR-u.

9. Słowo Życia: Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie… (Ps. 23)