1. Spotkaliśmy się u źródła i centrum życia duchowego na Eucharystii. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni za Jego miłość.

2. Dziś Dzień Dziękczynienia. Wotum jest Polska, wdzięczna Bogu za wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

3. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Krokus” w Łańcucie zachęca 8 czerwca, we wtorek o godz. 17.30 w Sali MOSiR-u, ul. Traugutta 13, do wzięcia udziału w warsztatach edukacyjno- informacyjnych nt. uzależnień.

4. W oktawie Bożego Ciała procesja wraz z nabożeństwem czerwcowym o 17. 30. We czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci oraz przyjęcie kilku ministrantów do wspólnoty.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To szczególny dzień we wszystkich wspólnotach kościelnych przeżywających 100. rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie ma postu. Msze św. o 6.00, 8.00, 9. 30, 11.00, 15.15 oraz 18.00.

6. W stolicy diecezji Doume Abong Mbang w Kamerunie, której ordynariuszem jest pochodzący z naszej Archidiecezji bp Jan Ozga rozpoczęła się budowa sanktuarium św. Jana Pawła II. Ks. Abp Metropolita Adam Szal zwraca się do diecezjan z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach Archidiecezji kwesta do puszek.

7. Grupa Malarska Łańcuckiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku zaprasza od 13 i 20 czerwca do Sali teatralnej na wystawę ikon. Stwarzamy taką możliwość po Mszach Św. w tygodniu oraz w niedzielę. Serdecznie zachęcamy do oglądnięcia pięknych prac.

8. W tym tygodniu we wtorek patronuje nam św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

9. W darze od rodziców młodzieży bierzmowanej, wspólnota parafialna otrzymała komplet nowych lekcjonarzy mszalnych o dużym formacie i czcionce oraz komplet alb do sprawowania Mszy Św. Ciepło dziękujemy również za serce i czas poświęcone przy porządkowaniu skarpy wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp.: +Maciej MAZUR i  +Roman KWOLEK. Wieczny odpoczynek…

11. Słowo Życia: ”Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”. Mk 3