CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 stycznia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2. We wtorek o 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.

3. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji, świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15, 18.00 i w kościele filialnym na Kątach o 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

5. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby zakonne. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory klauzurowe.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, Msza św. i spotkanie Apostolstwa Modlitwy za Kapłanów.

W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedziny chorych. Z okazji wspomnienia Św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła, błogosławieństwo jabłek po wieczornej Mszy świętej.

W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej, wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i adoracja prowadzona przez małżeństwa z Domowego Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i błogosławieństwo chleba, wody i soli z racji wsp. św. Agaty.

8. Czytasz i więcej wiesz. Zapraszamy do lektury tygodnika Niedziela i Gość. Tygodnik Niedziela pisze o konieczności wychowania do odbioru mediów a Gość próbuje odpowiedzieć na pytanie ; co robić z rozproszeniami na modlitwie? 

9. W piątek zmarł Ks. prałat Zbigniew Ryżowicz, długoletni proboszcz z Husowa. Dziś o godz. 15.00 eksporta a w poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb w Husowie. W naszej parafii zmarła Teresa Humieńczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

10. Słowo Życia: Szczęśliwi są ci, którzy uwierzyli Jezusowi Chrystusowi i żyją według Jego błogosławieństw