1. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość niedzielny pisze o prawie pielęgniarek i położnych do odmowy uczestnictwa w aborcji, które nie zawsze jest respektowane. Za tydzień do tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny będzie dołączona książka „Pasja” według objawień bł. Katarzyny Emmerich, która zainspirowała M. Gibsona do nakręcenia głośnego filmu pod tym samym tytule. Cena tygodników z tym wyjątkowym dodatkiem wynosić będzie 6 zł.

3. Trwa okres Wielkiego Postu. Nie zapominajmy o nabożeństwach wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W tym tygodniu (środa – piątek), rekolekcje wielkopostne przeżywać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. W środę kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

4. Od wtorku do piątku trwa w naszym kościele wystawienie Najśw. Sakramentu. W te dni o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny. O prowadzenie modlitwy różańcowej proszeni są we wtorki Koło Misyjne, w środy Akcja Katolicka, w czwartki Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa.

5. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa opiekuna Pana Jezusa, patrona ojców i opiekuna Kościoła. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców, aby troszczyli się o rozwój i świętość własnej rodziny. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy polecać także wszystkich solenizantów, a szczególnie naszego arcypasterza Ks. Abpa Józefa Michalika.

6. Zbliża się kolejne Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbędzie się w Leżajsku. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału. Wszystkich młodych, którzy już podjęli decyzje o udziale w SMAP i nie zdecydowanych, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, w najbliższy piątek po wieczornej Mszy Świętej. Więcej informacji na temat SMAP-u zainteresowani znajdą na stronie internetowej www.mlodziez.przemyska,pl

7. Słowo Życia: „Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii”, bo Jezus Chrystus jest umiłowanym Synem Bożym.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: Aniela Maczuga, Bronisław Czarny i Andrzej Pączka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …