1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

2. A może szczególnie ci z nas, którzy już nie pracują zawodowo lub też mają więcej wolnego czasu i nie bardzo wiedzą, jak go zagospodarować, zechcą włączyć się w jakąś działalność dobroczynną. Np. w pracę naszego parafialnego oddziału Caritas. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Można również włączyć się w pomoc w kuchni Św. Brata Alberta.

3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary.

4.Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwróciło się do kapłanów i wszystkich wiernych, aby włączyli w swą modlitwę intencję pokojowego rozwiązania dramatycznego konfliktu na Ukrainie, prosząc, by piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, przygotowujemy się do kanonizacji bł. Jana Pawła II, zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwie różańcowym w intencji Ojczyzny i adoracji Najśw. Sakramentu, którą poprowadzi Domowy Kościół.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo czterdziestogodzinne. O godz. 15.30 – Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Taca w najbliższą niedzielę przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7. Słowo Życia: „Zło dobrem zwyciężaj”.