26 NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 27 września 2020r.

 1. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy uwrażliwia na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los wielu opuszczających ojczyznę, poszukujących dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.
 2. Jutro św. Wacława, męczennika, patrona Czech; we wtorek, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; we środę św. Hieronima, patrona sięgających ze czcią po Biblię; we czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus- patronki misji; w piątek Świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, gdy brakuje nadziei.
 3. We czwartek zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej o 17.30.
 4. W najbliższy czwartek Nowenna do MB Szkaplerznej, którą rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich, do udziału codziennie o 17.30 a w niedziele o 17.00. W modlitwach pamiętajmy o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek od godz. 17.00, zaś w piątek od 16- 18.00. W piątek od 9.00, odwiedzimy z posługą naszych chorych.
 6. W sobotę po Mszy o 7.30 cotygodniowy różaniec w intencji Ojczyzny i kolejna okazja do modlitewnego dania świadectwa poprzez udział w Różańcu Mężczyzn. Tym razem, zachowując odpowiednie zasady, przejdziemy uliczkami naszego miasta. Po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół świątyni i Apelem.
 7. W przyszłą niedzielę o 10.50 zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i ich rodziców, zaś o 17.00 dla pozostałych Róż.
 8. Spotkania formacyjne:
 • Wtorek: po Mszy św. Redakcja miesięcznika „Gaude Mater
 • Środa: Na Mszy św. kandydaci do bierzmowania- klasy średnie
 • Czwartek: po Mszy św. Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa
 • Piątek: o 17.00 Oaza Dzieci Bożych, po Mszy Oaza Młodzieżowa i Koło Misyjne
 • Sobota: o 9.00 ministranci i lektorzy
 • Niedziela: o 10.00 w salce Schola Dziecięca
 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnota Odnowy w Duchu Św. animuje wieczór uwielbienia.
 2. Zachęcamy do nabycia i poczytania prasy katolickiej.
 3. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych Parafian, Śp. Michała SZELĄGOWSKIEGO i Śp. Wiesława MROCZKA. Wieczne odpoczywanie….
 4. 11. Słowo Życia: Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami (Ps. 25)
26 września 2020|