XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” – 13 września 2020

 1. W poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To nasze chrześcijańskie godło – znak męki, śmierci i naszej nadziei na nasze zbawienie. Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w każdej świątyni, gdzie ponawiana jest paschalna Ofiara „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości. Uroczysta Msza św. o 18.00.
 2. 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci
 3. Rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W piątek, 18 września, święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Pomimo upływu lat, jest nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży. Zapraszamy na wspólną Eucharystię o 18.00.
 4. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Tę i inne intencje, zaniesiemy w Nowennie do MB Szkaplerznej o 17. 30.
 5. Spotkania formacyjne:
 • Poniedziałek po Mszy św. Odnowa w Duchu św.
 • Środa o 19.00 Parafialna Rada Duszpasterska
 • Czwartek po Mszy św. Apostolat Modlitw o Powołania
 • Piątek o 17.00 w salce Oaza Dzieci Bożych, zaś o 17.00 w kościele kandydaci do bierzmowania z byłych klas ósmych; po Mszy św. Oaza Młodzieżowa i Rycerze Kolumba
 • Niedziela o 10.00 w salce Scholka Dziecięca
 1. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 2. Słowo Życia: „Dajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze” (Łk 6,38).
12 września 2020|