XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” – 6 września 2020

  1. 8 września przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. 
  2. Również we wtorek na wieczorną Mszę św., zapraszamy najmłodszych uczniów z klas pierwszych wraz z rodzicami i nauczycielami na wielkie wydarzenie jakim będzie poświęcenie tornistrów. 
  3. We środę o 18.00, modlić się będziemy w intencji żołnierzy 10 brygady Kawalerii, szczególnie strzelców 10 Pułku Strzelców Konnych poległych w obronie naszego miasta. Po Mszy odbędzie się złożenie wiązanek pod pamiątkową tablicą. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. 
  4. Serdecznie zapraszamy o 17.30, na czwartkową Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej i Mszę św.
  5. 11 września, rocznica terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  6. W sobotę po Mszy św. o 7.30, w różańcu wypraszamy łaski dla Ojczyzny.
  7. Zarezerwujmy sobie chwilę na lekturę prasy katolickiej. Zapraszamy do jej nabycia. 
  8. Bogu Wszechmogącemu za wstawiennictwem Pani Łańcuckiej, powierzamy z wdzięcznością kapłanów, którzy pracowali na niwie Pańskiej w naszej parafii: Pod Twoją obronę
  9. Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom i oczekiwaniom wielu Parafian, od jutra kapłan przewodniczący liturgii w pierwszej kolejności udzielać będzie Komunii św. na rękę, zaś po zdezynfekowaniu dłoni do ust, pozostali kapłani tylko do ust. Pewnie przez kilka dni będziemy się nieco mylić, ale przecież to dla naszego bezpieczeństwa.
  10. Słowo Życia:” Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. Mt 18

 

5 września 2020|