XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 sierpnia 2020

  1. Tradycyjnie przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Polacy licznie pielgrzymują do Sanktuariów Maryjnych.  W tym roku z racji epidemii Covid 19 nie organizujemy parafialnej pielgrzymki na Kalwarię Pacławską, ale zachęcamy do indywidualnego wyjazdu, (szczególnie 13 i 14.08) na dróżki Matki Bożej i Pana Jezusa.
  2. W najbliższą sobotę, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w porządku niedzielnym, gdyż w tym dniu jesteśmy zobowiązani do udziału w Najświętszej Ofierze. Zgodnie z polską tradycją na mszach pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. 
  3. W czwartek o 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. Przypominamy, że przeżywamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do odważnego podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych  z miłości do Ojczyzny, którą sto lat temu Bóg ocalił przez Maryję i za którą tylu naszych rodaków oddało życie.
  5. W związku z nasilającą się ilością zachorowań na koronowirusa, przypominamy o obowiązku zakładania maseczek podczas Mszy św. i zachowania przepisów zalecanych przez resort zdrowia.   
  6. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Wawrzyniec, we wtorek św. Klara, w piątek św. Maksymilian Kolbe.
  7. Zapraszamy do sięgnięcia po prasę katolicką, tygodniki:  Niedzielę  i Gościa.
  8. W tym tygodniu zmarli:+ Maria Froń, + Janina Niedźwiedzka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  9. Słowo Życia: Uchwyćmy się wyciągniętej do nas dłoni Chrystusa, aby ocalić swe życie (papież Franciszek).

 

   

8 sierpnia 2020|