XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipca 2020

 1. Dziś o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa w intencji Ojczyzny.  
 2. Jutro o 7.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala na rozpoczęcie pielgrzymki na Jasną Górę. W pielgrzymce mogą wziąć udział tylko osoby, które wcześniej się zapisały. 
 3. Od wtorku będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami. O godz. 17.00. zapraszamy na różaniec, nowennę, Mszę św. i konferencję. Intencje można składać do skrzynki nowennowej do MB Szkaplerznej.
 4. Można zapisywać się jeszcze na pielgrzymkę, na dzień 14 lipca,  w kancelarii parafialnej.
 5. We wtorek rozpoczniemy też nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej przed uroczystością odpustową.
 6. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona archidiecezji a w sobotę św. Benedykta patrona Europy. 
 7. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na WSD w Przemyślu i za solidarność i wsparcie osób poszkodowanych przez powódź.  Dziś przy kościołach w całej Archidiecezji odbywa się zbiórka dla powodzian. Akcji Katolickiej dziękujemy za jej przeprowadzenie.
 8. Przygotowujemy projekt nowego ołtarza soborowego i ambonki w naszym kościele, które według przepisów liturgicznych powinny być wykonane z kamienia. Przygotowania projektu podjął się nasz parafianin mgr Wrzesław Żurawski. Ołtarz i ambonka z marmuru, mają zastąpić istniejący ołtarz i ambonkę wykonane z drewna. Potrzeba wymiany wynika z zalecenia, by ołtarz był trwały i związany z podłożem. Ofiary składane w drugie niedziele miesiąca będą przeznaczone na ten cel. 
 9. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek kiedy wchodzimy do świątyni na Mszę św., czy nabożeństwo. Noszenie maseczki to nasza odpowiedzialność za zdrowie innych.
 10. Za tydzień II tura wyborów prezydenckich. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady Katolickiej Nauki Społecznej, dotyczące odpowiedzialności katolików za życie polityczne. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej parafii www.lancut.przemyska.pl  
 11. Czytajmy systematycznie prasę katolicką. Tygodnik Niedziela podejmuje temat: Wiara to nie magia, a Gość: Jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze. Ponadto mamy dziś do dyspozycji Dobre nowiny
 12.  W tym tygodniu zmarł Mariusz Białek. Wieczne odpoczywanie…
 13.  Słowo Życia: Przyjdzie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11,28). 

 

 

4 lipca 2020|