XI Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Zachęcamy do licznego udziału. W pozostałe dni oktawy, msza św. o 18.00 z procesją. W czwartek na zakończenie oktawy: poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
  2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i wynagrodzenia Boskiemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.
  4. W sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce NMP.
  5. W tym tygodniu patronować nam będzie św. Brat Albert Chmielowski, którego w środę będziemy wspominać w liturgii. Otoczmy modlitwą i pomocą Kuchnię Brata Alberta w naszym mieście, która kontynuuje dzieło Świętego. 
  6. W najbliższą sobotę o 11.00 pierwsza grupa dzieci klas III z naszej parafii, będzie przeżywać swą I Komunię świętą. W piątek o 15.30 spowiedź dzieci i ich rodzin.
  7. Zachęcamy do troski o pogłębianie swej wiary i wzmacnianie więzi miłości z Jezusem poprzez czytanie katolickich tygodników: Niedzieli i Gościa.
  8. Informujemy, że książka z intencjami mszalnymi jest już wypełniona do końca roku kalendarzowego. Intencje zbierane podczas pogrzebów będziemy przekazywać do odprawienia misjonarzom. 
  9. Słowo Życia: Boże, mocy ufających Tobie, bez Ciebie nic nie możemy uczynić, wspomagaj nas swoją łaską, aby nasza wola i nasze czyny były poddane Twoim przykazaniom

 

13 czerwca 2020|