UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 czerwca 2020

 1. Dziś o 17.00 nabożeństwo czerwcowe, różaniec i zmiana tajemnic. 
 2. W najbliższy czwartek, uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00 i 18.00.
  Na mszę św. o 9.30 zapraszamy dzieci klas IV w strojach komunijnych, aby podziękowały Panu Jezusowi za dar Komunii św. z racji rocznicy uroczystości sprzed roku. 
 3. Po Mszy św. o godz. 9.30 rozpocznie się  procesja eucharystyczna. W tym roku, wyjątkowo z racji pandemii, procesja odbędzie się wokół kościoła. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Pierwszy ołtarz będzie przy punkcie katechetycznym i o jego przygotowanie prosimy Straż Honorową N.S.P.J., drugi przy bramie S. Boromeuszek i prosimy o przygotowanie Siostry Boromeuszki i Serafitki, trzeci przy krzyżu, prosimy o przygotowanie Domowy Kościół i Apostolat Modlitwy za kapłanów i czwarty to ołtarz polowy, a o jego przygotowanie prosimy Akcję Katolicką i Rycerzy Kolumba. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania w środę o godz. 19.00.
 4. Na Kątach w Boże Ciało msza św. z procesją o godz. 18.00.
 5. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00. 
 6. Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, aby uwielbić Jezusa Chrystusa w Najśw. Sakramencie. 
 7. We wtorek o 16.00 próba dla dzieci klas III przed I Komunią św. 
 8. W tygodniu patronować nam będą jutro św. Jadwiga królowa a w sobotę św. Antoni z Padwy. Poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci na mszy o godz.18.00.
 9. Bóg zapłać za dar ołtarza zebrany dziś na tacę, który jest przeznaczony na WSD w Przemyślu. 
 10. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na plenerową wystawę fotograficzną pt.: Wakacyjna kontemplacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
 11. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich Niedziela i Gość oraz Dobrych Nowin.  
 12. W tym tygodniu zmarł Ks. Wojciech Warchoła. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. 
 13.  Słowo Życia: Chwała i cześć Świętej Trójcy, Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu, teraz i na wieki. Amen.  

 

 

7 czerwca 2020|