UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. 
 2. Dziś o 17.30 zakończenie nabożeństw majowych, jutro o tej samej porze rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 18.00 i na Kątach o 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.  
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od. 16.00. W czwartek o 16.30 – Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, a o 18.00 Msza św. animowana przez Apostolat Modlitwy za Kapłanów.
 7. W pierwszy piątek do południa chcemy odwiedzać chorych. W związku z obecną sytuacją prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W piątek – msza św. dla dzieci o 16.45.
 8. W pierwszą sobotę o 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i różaniec fatimski z procesją.
 9. W przyszłą niedzielę o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Przypominamy, że w każdy wtorek o 16.30 odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji. 
 11. W związku ze zniesienie kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19, które odnoszą się również do kościołów informujemy, że na terenie Archidiecezji Przemyskiej od  niedzieli 7 czerwca zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. W KKK w numerze 2181 czytamy: Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. 

 12. W tym tygodniu zmarli: Alicja Szczęch, Maria Kunysz i Stanisława Markowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 13.  Słowo Życia: Duchu Święty, daj nam nowe oczy, abyśmy mogli dojrzeć rzeczywistość Bożą
30 maja 2020|