WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 maja 2020

  1. Dziś nasz rodak, alumn Dawid Dubiel, przyjmuje święcenia diakonatu w WSD w Przemyślu.  Dziękujemy Bogu za dar ks. Diakona i modlimy się, aby służył Chrystusowi z wielką gorliwością.
  2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o dary Ducha Świętego, aby wiarę w Jezusa Chrystusa mężnie wyznawać i żyć według niej
  3. W sobotę, w wigilię przed  Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie, które poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 
  4. Kończy się czas wielkanocny. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi codziennie podczas mszy i w sobotę od 17.00. 
  5. Informujemy, że Pierwsza Komunia w naszej parafii, po konsultacjach z rodzicami, odbędzie się w dwóch terminach: 20 czerwca i 26 września br. Natomiast sakrament bierzmowania młodzież przyjmie jesienią.
  6. We wtorek Dzień Matki, który jest okazją do wdzięczności, życzeń i modlitwy. 
  7. Zapraszamy do lektury Niedzieli i Gościa. Najnowszy numer Niedzieli z okazji Dnia Matki – macierzyństwu poświęca wiele miejsca. Pisze o matkach w Biblii, ale także o współczesnych mamach widzianych oczami dzieci.
  8. W tym tygodniu zmarli: Jarosław Krupczak, Wanda Geniusz, Stanisława Marek i Maria Chudzik. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  9. Słowo Życia: Pan Jezus jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.
23 maja 2020|