SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 maja 2020

 1. Dziś o 14.00 katecheza przedślubna dla narzeczonych w Centrum Caritas za plebanią.
 2. Jutro obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i modlitwy w intencji Kościoła i Ojczyzny za Jego wstawiennictwem. Po wieczornej Eucharystii zostanie poświęcony nowy ołtarz i obraz w naszej świątyni, wykonany ku czci Świętego.
 3. Z racji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka, w naszym kościele, można oglądać zdjęcia z Jego pontyfikatu, pogrzebu i beatyfikacji, wykonane przez pana Adama Bujaka. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zamku w Łańcucie za udostępnienie zdjęć. Celem wystawy jest nie tylko przypomnienie osoby św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim zaproszenie do lektury papieskiego nauczania i kierowania się nim w życiu, aby budować cywilizację miłości – świat godny człowieka.
 4. We wtorek na Mszy św. wieczornej w specjalnym słowie zwrócimy się do kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII a w środę z klas VIII. W związku z tym prosimy o ich obecność na Mszy św. lub uczestniczenie w niej przez Internet.
 5. Informujemy, że w związku z ostatnim zarządzeniem władz państwowych w sprawie walki z covid – 19, w naszej świątyni może uczestniczyć blisko 1oo osób na nabożeństwach i mszach świętych.
 6. Korzystajmy z sakramentu pokuty, bo wkrótce skończy się okres wielkanocny. W piątek od 16.00 możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem.
 7. W tych dniach prosimy o modlitwę w intencji naszego alumna Dawida Dubiela, który w przyszłą niedzielę 24 maja przyjmie święcenia diakonatu w WSD w Przemyślu.
 8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w której w sposób szczególny, modlić się będziemy w intencji kandydatów do bierzmowania.
 9. Prosimy o czytanie tygodników Niedziela i Gość niedzielny.
 10. W tym tygodniu zmarli: Henryk Chudzik, Feliks Rejman i Zofia Czarnota. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 11. Słowo Życia; Nie zaniedbujmy Eucharystii, bo bez Chrystusa nie zaradzimy naszej nędzy! (św. Jan Paweł II).
16 maja 2020|