TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 kwietnia 2020

 1. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. W obecnym czasie, kiedy mamy utrudniony dostęp do Eucharystii, z powodu pandemii koronowirusa, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na Boże Słowo. Pismo Święte wszyscy mamy do dyspozycji. Niech ono stanie domowym tabernakulum. Starajmy się spotykać codziennie z Jezusem Chrystusem na kartach Ewangelii. W tym roku bibliści proponują nam czytanie ewangelii wg. Św. Mateusza oraz mądrość Syracha ze Starego Testamentu. W tygodniu biblijnym Radio Fara o godz. 20.00 będzie prowadzić rodzinną modlitwę Słowem Bożym opartą na tekstach Ewangelii czytanych podczas Mszy Świętej danego dnia.
 2. W środę czcić będziemy św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Europy, która pokazała, że kto wiernie słucha Boga w czasach kryzysu i zarazy ten zadziwi świat. Więcej na ten temat możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym.
 3. W piątek o 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
 4. W sobotę 2 maja Uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesiona z racji niedzieli wielkanocnej, która wypada 3 maja. Msza św. w intencji Ojczyzny, z okazji głównej Patronki Polski, w przyszłą niedzielę o 9.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od godz. 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W I sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej, rozpoczniemy śpiewem litanii o 17.30, następnie Msza św. i różaniec.
 7. Informujemy, że w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu 2 maja br. odbędą się święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio. W uroczystości możemy uczestniczyć poprzez Radio Fara. Nowego Biskupa otoczmy modlitwą.
 8. Korzystając z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy, z racji pandemii wirusa covid 19, apelujemy, aby gorliwie uczestniczyć w  Eucharystii poprzez transmisje medialne.
 9. Korzystajmy z prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ołtarzu św. Sebastiana.
 10. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli; Kazimierz Cisek i nowonarodzone niemowlę Pola Puchała. Dobry Jezu a nasz Panie …
 11. Słowo Życia: Bierz i czytaj, bo Pan kieruje do ciebie swoje słowa utrwalone w Piśmie Świętym, które jest uprzywilejowanym namiotem Ducha Świętego.
25 kwietnia 2020|