DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020r.

  1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiana Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki w kościele wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem.
  2. Dziś w Godzinie Miłosierdzia dodatkowa Msza św. i Koronka.
  3. Caritas obchodzi swe patronalne święto, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, starajmy się być miłosierni wobec bliźnich.
  4. Przypominamy, że w związku z pandemią koronowirusa od 20.04. br. obowiązują nowe przepisy dotyczące zgromadzeń liturgicznych; w których może uczestniczyć jedna osoba na 15 mkw., co w przypadku naszej świątyni daje liczbę 50 osób. Osoby uczestniczące w liturgii muszą mieć zakryte usta i nos. Prosimy o przestrzeganie tych zasad.
  5. Przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, w tym do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Prośmy wspólnie o ustanie pandemii. Rozmodlona rodzina – razem uczestnicząca w transmitowanej Mszy św. lub nabożeństwie – staje się domowym Kościołem, podstawowym ogniwem w rodzinie Kościoła.
  6. W czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski, a w sobotę św. Marka ewangelisty.
  7. Informujemy, że w ostatnim tygodniu w naszej świątyni został zamontowany ołtarz ku czci św. Jana Pawła. Wkrótce zostanie wstawiony obraz i zostaną wykonane prace wykończeniowe.
  8. Składamy Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom za ofiary na rzecz ołtarza ku czci św. Jana Pawła II i parafii. Bardzo nas buduje Wasza odpowiedzialność za Kościół. Niech Matka Boża Szkaplerzna, przed którą codziennie o 20.30 odmawiamy różaniec ma nas w swojej opiece.
  9. W tym tygodniu zmarli; Elżbieta Łach, Marian Wyrzykiewicz, Zofia Borcz i Jan Michno. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
  10. Słowo Życia: Trwajmy w nauce apostołów, we wspólnocie, w łamaniu Chleba i modlitwie.
18 kwietnia 2020|