NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 kwietnia 2020 r

  1. Przeżywamy Zmartwychwstanie Pańskie, największą uroczystość w roku, która rozpoczyna czas wielkanocny. Osiem pierwszych dni tego okresu stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się ją jako jedną uroczystość. Dziś i jutro Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  2. Za tydzień Uroczystość Bożego Miłosierdzia do której przygotowujemy się przez nowennę.
  3. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Informujemy, że z powodu pandemii wirusa Covid-19, sakrament bierzmowania młodzieży klas VIII i Pierwsza Komunia dzieci klas III, nie mogą się odbyć w planowanym terminie. Nowe daty zostaną ustalone, kiedy minie zagrożenie.
  5. W tym tygodniu w naszej parafii zmarła Aniela Ciężar. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  6. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy aby prawda, że Jezus żyje, ożywiała Waszą codzienność, czyniła dobrym i pięknem każde słowo i czyn, każdy wysiłek i pragnienie, mobilizowała do gorliwości w modlitwie i odważnego przyznawania się do Jezusa Chrystusa. Niech dodaje sił i mocy w codziennym trudzie. Niech Pan, który pokonał śmierć, pełen Mocy – wesprze każdą niemoc, pełen Pokoju – usunie niepokój, pełen Nadziei – wypełni radością, bo do Niego należy czas i wieczność. Jemu chwała i panowanie na wieki wieków. Amen.
11 kwietnia 2020|