Wielki Czwartek w łańcuckim Wieczerniku

9 kwietnia, w Wielki Czwartek 2020 roku, o godzinie 18.00 w naszym kościele rozpoczęła się Msza Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia Ostatnią Wieczerzę oraz ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii naszej wspólnoty parafialnej odbywała się ona w niemal pustym kościele, przy licznym udziale parafian możliwym dzięki transmisji internetowej. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór.

Podczas homilii ks. Wiktor Florek nawiązał do obecnej sytuacji, zachęcając, abyśmy robili wszystko, by po ustaniu epidemii ponownie spotkać się w parafialnym wieczerniku. Podkreślił, że Eucharystia jest testamentem, jaki Chrystus zostawił światu. „Dojrzał już wielkoczwartkowy wieczór. W ten wieczór Jezus pisze swój testament. Pisze go nie na papirusie. Nie umieszcza go  na Facebook-u, nie publikuje go na Twitterze. Nie piszą o tym testamencie gazety, ani portale społecznościowe. Pisze go na sercach Apostołów. Siła tego zapisu jest tak wielka, że powtarzany jest tyle razy, ile razy człowiek z wiarą zbliży się do Wieczernika”.

Po zakończeniu Mszy Świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, która już od kilku lat znajduje się przy ołtarzu św. Sebastiana. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały piątek, prosząc równocześnie o zachowanie aktualnie obowiązujących przepisów.

Homilii ks. Wiktora można wysłuchać poniżej:

10 kwietnia 2020|