PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 marca 2020r.

  1. Drodzy Parafianie, zachęcamy by wobec niemożności udziału w Najświętszej Ofierze i przystąpienia do Stołu Pańskiego, abyście ofiarowali Panu Jezusowi Waszą tęsknotę za Nim, uczestniczyli we Mszy poprzez środki masowego przekazu, wzbudzali sobie żal doskonały za grzechy, przyjmowali Komunię świętą duchowo, gorliwie modlili się na różańcu i żyli w miłości ze wszystkimi.
  2. Prosimy wykorzystajcie ten czas, na wzmocnienie więzi miłości łączącej Was z Bogiem i bliźnimi. Korzystajcie z transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła.
  3. Postarajmy się w oknach umieścić krzyż lub obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy Matki Bożej, albo gromnicę, jako znak wiary, modlitwy i solidarności z bliźnimi. Niech te święte wizerunki motywują nas do jeszcze gorliwszej modlitwy o ustanie epidemii, a dla wszystkich, którzy będą spoglądać w nasze okna, niech przypominają, że Boża Opatrzność, czuwa nad nami.
  4. Z serca dziękujemy za Waszą troskę o parafię i wpłaty na jej konto. Ofiary te nie są przeznaczane na utrzymanie księży, bo w większości żyjemy z tzw. „iura stolare”, czyli intencji mszalnych. Chodzi o utrzymanie budynku świątyni, pokrycie kosztów rachunków za prąd czy gaz etc. W normalnych okolicznościach robicie to wrzucając ofiarę w czasie tzw. „kolekty” na Mszy świętej. Teraz jednak, nie będąc fizycznie na Mszy świętej, można zrobić przelew na konto parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego”, dzięki czemu będziecie mogli uzyskać zwolnienie podatkowe do wysokości 6 proc. waszego rocznego dochodu. Jeszcze raz dziękujemy Wam za odpowiedzialność za parafialną świątynię. Bóg zapłać.
  5. W najbliższym tygodniu z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca uwielbijmy Pana Jezusa; dziękując Mu w czwartek za dar eucharystii i kapłaństwa, w piątek za miłość Jego Najświętszego Serca, a w sobotę za  Niepokalane Serce Matki Bożej.
  6. W pierwszy piątek i sobotę nie będzie odwiedzin chorych.
  7. Informujemy prenumeratorów Niedzieli, że tygodnik jest do odebrania w kościele przy ołtarzu św. Sebastiana.
  8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zmarli; Józef Kopeć, Jan Stępień, Maria Szłapa i Krzysztof Pelc. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  9. Słowo Życia: Niech Duch Jezusa Chrystusa mieszka w nas, a żyć będziemy (por. Rz 8,8-11).
28 marca 2020|