TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 Marca 2020r.

  1. W związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2, zgodnie, z zaleceniami Pasterzy Kościoła w Polsce, odwołujemy parafialne rekolekcje wielkopostne, wyjazd na drogę krzyżową w Bieszczady i drogę krzyżową ulicami miasta oraz wszelkie inne spotkania grup apostolskich.
  2. Prosimy by do końca marca sprawy w kancelarii parafialnej (z wyjątkiem pogrzebów), załatwiać telefonicznie (17 225 2873).
  3. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Abpa Adama od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca. Osoby, które z niej korzystają prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach masowego przekazu. Korzystajmy z transmisji Mszy św. internetowej z naszego kościoła, z rozgłośni radiowych: Radia Maryja, Radia Fara i Radia Via a także w TVP, TRWAM, TV Polonia.

– 7.00 – TVP 1

– 9.00 Program 1 Polskiego Radia

– 9.30 – Telewizja Trwam

– 13.00 – Telewizja Polonia

  1. Przeżywając w tej nadzwyczajnej sytuacji okres Wielkiego Postu, zachęcamy do praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny oraz udziału w radiowych rekolekcjach wielkopostnych.
  2. Prosimy, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami i siostrami zakonnymi, modlącymi się przed obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. Modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne, prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia. Módlmy się intensywnie Koronką do Bożego Miłosierdzia i psalmami 51 i 91 o ustanie zagrożenia epidemiologicznego.
  3. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych przestrzegając zasad sanitarnych.
  4. Prosimy o czytanie prasy katolickiej. Niedziela zawiera dodatek Dobra spowiedź.
  5. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli; Karolina Kuszaj, Stanisław Gargała, Helena Ptaszek i Maria Kraska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
  6. Słowo Życia: Jezu, Ty jesteś prawdziwie Zbawicielem świata: daj nam wody żywej, abyśmy nie pragnęli (por. J.4,42.15).
14 marca 2020|