DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 Marca 2020r

 1. W II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce wspiera misjonarzy; ofiarując im dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel. Bóg zapłać za dar serca.
 2. Dziś o 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 Gorzkie Żale transmitowane przez rozgłośnię Archidiecezji Przemyskiej Radio Fara. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o 8.00; 15.15 i 17.30, dla dzieci o 16.30 i dla młodzieży o 20.00. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach i okażmy Jezusowi Chrystusowi wdzięczność za Jego zbawczą mękę.
 3. Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu z prasą katolicką; Niedzielą i Gościem oraz z najnowszym numerem Gaude Mater, w którym znajdziemy program rekolekcji.
 4. W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne przeżywać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i młodzież szkół średnich. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. We wtorek rozpoczynamy nowennę do św. Józefa.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.
 7. W przyszłą niedzielę o 15.00 – Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 8. Składamy podziękowanie za ofiary, złożone dziś na tace, które są przeznaczone na ołtarz św. Jana Pawła II w naszym kościele. Bóg zapłać!
 9. Na ołtarzach są wyłożone skarbonki Caritas na jałmużnę postną.
 10. Przypominamy, że 21 marca organizujemy, wyjazd na Drogę krzyżową w Bieszczady i do Komańczy. Zapisy w kancelarii parafialnej i u katechetów. Cena wyjazdu 50 zł.
 11. W niedzielę 22 marca w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Na to wydarzenie organizowany jest wyjazd. Zapisy w kancelarii.
 12. W tym tygodniu zmarli; Józef Głód, Kazimierz Dubiel, Zdzisław Malicki i Henryk Bocho. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 13. Słowo Życia; Potrzebujemy wewnętrznego światła, aby przezwyciężać próby życia( Benedykt XVI).
8 marca 2020|