ZWYKŁA  SIÓDMA NIEDZIELA – 23 lutego 2020r.

 1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Słowo Boże głosi ks. prałat Marek Typrowicz z Ustrzyk Górnych. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu a o 17.00 adoracja wszystkich grup parafialnych.
 2. W poniedziałek i wtorek uroczyste Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 oraz całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu do indywidualnej adoracji. Adoracje wspólna o 17.00. Jutro Odnowa w Duchu Świętym, zaprasza na wieczór uwielbienia, rodziców kandydatów do bierzmowania. We wtorek o 17.00 adorację prowadzi młodzież przygotowująca się do sakramentu dojrzałości. Zachęcamy, aby każdy znalazł choć kilka minut na indywidualną modlitwę i wyciszenie przed Najśw. Sakramentem. Niech nie braknie nam miłości do Jezusa eucharystycznego;uwielbiajmy Go, dziękujmy, wynagradzajmy, zawierzajmy Mu wszystkie nasze dzienne sprawy.
 3. We wtorek od 17.00 możliwość spowiedzi.
 4. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 6.00, 7.30, 9.00, 15.15, 18.00 i na Kątach o 18.00.
 5. W Popielec obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta, pozostałe ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęca się do włączenia w akt pokutny. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje w każdy piątek, każdego kto ukończył 14 lat życia.
 6. W Środę Popielcową z racji postu złóżmy na tacę jałmużnę dla potrzebujących. Pamiętajmy, że jałmużna, zakrywa wiele grzechów. Przypominamy, że Wielki Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek, powstrzymajmy się także od napojów alkoholowych.
 7. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, 15.15, 16.30 (dzieci),17.30 i 20.00 (młodzież). W niedziele wielkopostne o 16.30 zapraszamy na dróżki do Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na Gorzkie Żale. Zachęcamy do gorliwego i licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 8. W dniach 3 – 5 kwietnia br. w Błażowej, odbywać się będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zapisy u katechetów. Zachęcamy młodzież (począwszy od klasy VII) do wzięcia w tym wydarzeniu wiary.
 9. W I sobotę marca zapraszamy mężczyzn na tzw. Męski Różaniec. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
 10. Parafia nasza organizuje 20 marca, wyjazd na drogę krzyżową w Bieszczady. Zapisy od 2 – 17 marca w kancelarii parafialnej i u katechetów.
 11. Zapraszamy do lektury tygodników katolickich; Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 12. W tym tygodniu zmarli; Kazimiera Bartłomowicz, Bronisława Zielawska, Zbigniew Kątnik i Zofia Kozłowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 13. Słowo Życia: Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała (1 J 2,5)
22 lutego 2020|