TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 stycznia 2020 r.

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Proponujemy, by każdy sięgnął po Pismo Święte i posłuchał, co mówi do niego Pan Bóg. On nigdy nie zostaje obojętny na nasze modlitwy, ale my także nie możemy być obojętni na Jego Słowo. Wystarczy 10 minut, by zapoznać się z czytaniami dzisiejszej niedzieli. 10 minut słuchania samego Boga. Spróbujmy od dziś żyć hasłem: 10 minut nas zbawi i regularnie czytać niedzielną liturgię słowa.
  2. Jutro o 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, adoracja i różaniec.
  4. W przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszach świętych poświęcenie gromnic. O godz. 15.00 – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a o 17.00 – różaniec i zmiana tajemnic.
  5. Czytajmy systematycznie prasę katolicką. Niedziela przestrzega przed realnym zagrożeniem; 40% dzieci poniżej 2 roku życia ma kontakt z Internetem. Jak temu zapobiegać?
    Gość Niedzielny pisze o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego.
  1. W tym tygodniu zmarła Bronisława Socha. Dobry Jezu…
  2. Słowo Życia; Musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serca pozostaną zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty (papież Franciszek).

 

25 stycznia 2020|