Ferie łańcuckich oaz

Oaza Dzieci Bożych i oaza młodzieżowa parafii Łańcut Fara – na łyżwach w Białobrzegach, w kręgielni „Kula” w Galerii Nowy Świat w Rzeszowie i oglądanie ruchomej szopki w Błażowej

Już na początku ferii zimowych, 13 stycznia 2020 r., Oaza Dzieci Bożych i oaza młodzieżowa, pod opieką ks. Romana, s. Hilarii i s. Elizy, wzięły udział we wspaniałej wycieczce. Młodzi ludzie najpierw swoje siły sprawdzili na lodowisku w Białobrzegach. Wielu było takich, którzy łyżwy założyli po raz  pierwszy. O ich umiejętnościach łyżwiarskich nie ma zatem co wspominać!

Kolejnym punktem programu była ruchoma szopka w kościele parafialnym w Błażowej. Ks. Dziekan, Jacek Rawski, z którego inicjatywy ona powstała, osobiście i z wielką  pasją, opowiadał o inspiracji tym tematem i obecnym znaczeniu szopki. Byliśmy zachwyceni ruchem i  dźwiękiem poszczególnych elementów oraz sugestywnymi postaciami.

Ostatnim punktem wycieczki była kręgielnia „Kula” w Galerii „Nowy Świat” w Rzeszowie. Dzieci i młodzież przez półtorej godziny rywalizowali miedzy sobą, próbując strącić jak najwięcej kręgli. Łatwo nie było, energii stracono wiele, więc na koniec koniecznie trzeba się było posilić pizzą.

O godz. 17.00 wszyscy, pełni wrażeń, szczęśliwi i zdrowi, wrócili do domu.

18 stycznia 2020|