DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 stycznia 2020r.

  1. Pod hasłem; Z Matką Odkupiciela – Mocni Nadzieją, przeżywamy w naszej parafii nawiedzenie obrazu Matki Bożej Solidarności, które potrwa do wtorku. Dziś o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. Uroczyste Msze św. w poniedziałek i wtorek o 7.30 i 18.00. W poniedziałek o 17.00 różaniec, a po wieczornej eucharystii czuwanie maryjne w intencji rodzin naszej parafii, zakończone apelem. We wtorek o 17.00 różaniec w intencji ludzi pracy a o 18.00 pożegnanie Obrazu. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia Matki Najświętszej i modlitwy. Niech czas Nawiedzenia zaowocuje ożywieniem wiary, nadziei i miłości i wprowadzaniem w życie ślubów jasnogórskich.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w tym czasie będzie modlił się o jedność, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara, modlimy się w intencji naszej Archidiecezji.
  4. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  6. We wtorek dzień babci a w środę dzień dziadka. Składamy im jak najlepsze życzenia i dziękujemy, za dzielenie się życiową mądrością z wnukami.
  7. Informujemy, że w związku z ochroną danych osobowych, wszelkie dokumenty kancelaryjne są wydawane wyłącznie osobom zainteresowanym, za okazaniem dokumentu tożsamości lub za okazaniem pełnomocnictwa na piśmie. Prosimy o wyrozumiałość i nie wymuszanie w kancelarii jakichkolwiek zaświadczeń bez upoważnienia. Niestosowanie się do wymogów RODO, skutkuje obciążeniem z tytułu prawa cywilnego, wkroczeniem na drogę sądową i ogromnymi kosztami.
  8. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać: Czy życie w małżeństwie i rodzinie z osobą innego wyznania jest trudniejsze?, oraz: Czego może się nauczyć katolik w kwestii wyznania wiary od prawosławnych i protestantów i odwrotnie? Gość niedzielny zachęca do adoracji Boga; bowiem człowiek, kiedy nie adoruje Boga, ma skłonność do adoracji samego siebie.
  9. W tym tygodniu zmarł Jerzy Jadwisiak. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …
  10. Słowo Życia: Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę, bo chcę być wierny, dlatego staję się maryjny (św. JosemariaEscriva).

 

18 stycznia 2020|